Paprastieji pastarnokai Albion F1 (lot. Pastinaca sativa)

« Grįžti į katalogą 

Kaina: 1.30 Eur

Gamintojas: SEMO a.s. (Čekija)

Grupė: Šakniavaisinė

Kiekis pakelyje: 300 sėkl.

Aprašymas:

derlingas hibridas. Žiemojančios savito salierų, morkų ir petražolių mišinio skonio daržovės. Šakniastiebiai balti, ne pagelsta net ilgo laikymo metu. A ugimo laikotarpis maždaug 190 dienų.
Šakniavaisiuose daug angliavandenių, baltymų, mineralinių medžiagų, vitaminų.  Pastarnokai vartojami kaip prieskoninės daržovės sriuboms, troškiniams, mėsos patiekalams paskaninti, juos galima virti, kepti, troškinti, iš jų kepami  vegetariški kotletai.
Žalių ir džiovintų šakniavaisių ar sėklų arbata mažina kraujospūdį, stiprina organizmą po sunkių ligų,  ramina nervų sistemą. Nuo kosulio padeda lapų arbata.
III-IV,XI
IX-X
Geriausia auginti giliai įdirbtoje vidutinio sunkumo dirvoje, mėgsta drėgmę. Sėklas reikia sėti pražydus šalpusniui, kai dirvoje dar daug drėgmės. Dygsta ilgai, todėl patariama sėklas 2-3 dienas pamirkyti. Galima sėti rudenį, sėklos stratifikuojasi ir lengviau dygsta.
Paaugusius daigelius reikia retinti 6-8 cm atstumais. Tai vėliausiai iš daržo kasamos daržovės, bet rudenį nukasti nebūtina nes pavasarį bus geresnis šakniavaisių skonis. Nukasti šakniavaisiai per žiemą laikomi kaip morkos.
Jūsų krepšelis tuščias

Išsirinkę prekę, spauskite mygtuką „Į krepšelį“.